Korwin jest be!

Korwin jest be!
Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

W internecie, w radio, w gazetach i w telewizji coraz więcej wzmianek i informacji o Januszu Korwin-Mikke. Niektóre są przychylne i chwalą poglądy pana Janusza jednak zdecydowana większość to zwykłe, bezpodstawne ataki na jego osobę, poglądy i zwolenników. Czyżby układ zaczął się tak bać, że sięga po ostateczną broń czyli szkalowanie i straszenie?

Jeszcze nie tak dawno postać pana Janusza Korwin-Mikke pojawiała się głównie w prawicowych mediach oraz w programie „Tak czy Nie” na Polsacie. Teraz gdy partia przekroczyła w sondażach 5% próg dostania się do sejmu, rozpoczął się frontalny atak i dyskredytacja prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Wszystkie media reżimowe przedstawiają wolnorynkowe poglądy KNP jako coś oderwanego od rzeczywistości i coś nierealnego lub jeszcze lepiej, strasznego dla społeczeństwa. Wyciągane są z kontekstu różne wypowiedzi prezesa i przedstawiane w taki sposób, że osoba niemająca czasu, ochoty, albo zwyczajnie za głupia żeby drążyć temat, wierzy w nie i powtarza jako jego słowa. W ten sposób narosły mity o dyskryminacji kobiet, homoseksualistów czy niepełnosprawnych oraz o popieraniu narkomanii. Nie mam zamiaru tutaj niczego prostować, bo zakładam, że moje artykuły czytają osoby inteligentne i same potrafią znaleźć informacje w internecie, a jeśli ktoś głupi to i tak nie przeczyta ze zrozumieniem. Dlatego zachęcam Was do weryfikacji faktoidów i samodzielnego dociekania prawdy na temat poglądów jakie reprezentuje partia Kongres Nowej Prawicy.

Przy okazji chciałbym odnieść się do ciekawego spostrzeżenia. Wystarczy napisać/powiedzieć coś o gender, homoseksualistach albo innych nieistotnych tematach i nagle wszyscy są specjalistami i starają się to udowodnić swoimi intelygenckimi tekstami. Jednak gdy zaczyna się rozmowę na tematy poważne jak gospodarka to nikt nie jest w stanie merytorycznie się do tego odnieść. Dlatego Polska wygląda jak wygląda, bo zamiast zajmować się sprawami ważnymi jak podatki, nadmierna ingerencja państwa w działalność gospodarczą czy ograniczenia przedsiębiorczości to debata publiczna toczy się na temat Trynkiewicza, aborcji, związków partnerskich, mamy Madzi i tego czy Bęgowski sobie obciął czy nie. A w tym czasie rząd kradnie nasze pieniądze i podnosi podatki.

Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>