Dla kogo te tablice?

Dla kogo te tablice?
Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Od dwóch tygodni w Szczecinie wiszą tablice informacyjne dla kierowców wskazujące drogę do atrakcji turystycznych, urzędów i instytucji kulturalnych w mieście. Opinie w internecie są podzielone i jednym pomysł się podoba, a innym trochę mniej.

800 000 zł na produkcję i instalację to być może nie jest dużo, ale!

Ale jak już wydaje się tyle pieniędzy to dobrze jest przemyśleć komu tablice mają służyć. Jeśli mieszkańcom Szczecina to wydatek zbędny. Jeśli turystom to dlaczego tablice są wyłącznie w języku polskim? Wyobraźcie sobie Niemca, który jadąc przez pl. Rodła próbuje przeczytać „Urząd Wojewódzki”…

Ale jak już się coś robi, to niech będzie zrobione porządnie. Wiele z tablic kieruje zupełnie w przeciwnym kierunku niż faktyczna droga do opisywanych miejsc. Tak jest np. na ul. Malczewskiego.

Ale jeśli tworzy się spójny system informacji to niech będzie faktycznie spójny z pozostałymi tablicami informacyjnymi w mieście. Od wielu lat obowiązuje w Szczecinie strategia rozwoju „Floating Garden”, która narzuca wykorzystanie kolorów zielonego, błękitnego i białego. Dlaczego zatem nowe tablice są brązowe?

Oczywiście urzędnicy już kilkukrotnie w mediach tłumaczyli się pokrętnie na temat tych trzech „ale” mimo wszystko nie możemy przechodzić obojętnie obok marnotrawienia naszych pieniędzy. Dlatego zachęcamy Was do dzielenia się infografiką na temat tablic, którą przygotowaliśmy. Niech urzędnicy wiedzą, że patrzymy im na ręce.

tablice informacyjne

Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>