10 pytań Lawrence’a Reeda do osób, które nienawidzą bogatych ludzi.

10 pytań Lawrence’a Reeda do osób, które nienawidzą bogatych ludzi.
Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Twierdzisz, że bogaci ludzie są źli? Ich bogactwo im się nie należy i powinni oddać swoje pieniądze biednym? Poniżej 10 pytań dla Ciebie.

  1. Od jakiego poziomu dochodów (możesz zaokrąglić do całej złotówki) zaczynasz nie lubić ludzi?
  2. Czy jest jakaś matematyczna zależność w Twoich odczuciach? Na przykład osobę, która zarabia 100 000 zł nienawidzisz dwa razy tyle co osobę zarabiającą 50 000 zł?
  3. Czy rozróżniasz swoją niechęć do bogatych w zależności od tego czy dorobili się przez koneksje polityczne czy swoimi decyzjami, zdolnościami i służeniem klientowi – czy uważasz za bardziej odpowiednie potępiać wszystkich którzy zarabiają więcej niż określona kwota?
  4. Cytując ekonomistę Waltera Williamsa “jaki procent majątku innej osoby jest Twoim sprawiedliwym udziałem?”
  5. Czy jeśli bogata osoba przekazuje miliony znaczącym politykom i organizacjom lubisz ją bardziej od tej, która przekazuje miliony na mniej znaczących polityków i organizacje?
  6. Co powstrzymuje bogatych, znaczących polityków od przekazania części swoich pieniędzy do rządu? Dlaczego muszą czekać do momentu aż rząd zwiększy podatki dla wszystkich?
  7. Czy jesteś zazdrosny o kogoś ze względu na jego zarobki?
  8. Czy jeśli wierzysz, że bogactwo i bogaci ludzie są źli, wspierałbyś uznanie ich za nielegalne?
  9. Jak wytłumaczysz fakt, że ogólnie mówiąc, biednym ludziom żyje się dużo lepiej w krajach gdzie bogaci mają możliwość cieszenia się swoimi zarobkami niż w miejscach gdzie bogaci są szkalowani i drenowani przez podatki?
  10. Czy masz nadzieję, że Twoje dzieci osiągną sukces i będą bogate czy wolałbyś żeby były dyskredytowane i karane za próbowanie?

W oryginale lista ta znalazła się na profilu Lawrence’a Reeda z FEE na Facebooku.

Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>