19 korzyści z chodzenia na strzelnicę

19 korzyści z chodzenia na strzelnicę
Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Strzelectwo i ogólnie temat broni budzi duże kontrowersje w społeczeństwie. Mówi się dużo o problemie przestępczości i o terroryzmie. Rzadko kiedy podaje się pozytywne aspekty jakie niesie ze sobą uprawianie strzelectwa.

W związku z najnowszą edycją Szczecińskiego Budżetu Miejskiego i projektem Multimedialnej Strzelnicy Miejskiej, postanowiłem zebrać w jednym miejscu największe korzyści związane z uczęszczaniem na strzelnicę

Zastanawiasz się dlaczego miałbyś poprzeć projekt budowy Multimedialnej Strzelnicy Miejskiej?

Nie wiesz jakie korzyści niesie ze sobą uprawianie strzelectwa?

Sprawdź te 19 przykładów i sam się przekonaj, że strzelanie to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonały trening.

1. Świetna zabawa

Jak już wspomniałem wyżej, strzelectwo to świetna zabawa. W kontrolowanych warunkach możesz postrzelać z replik prawdziwej broni. Na początku doświadczony instruktor zapewni Tobie podstawowe przeszkolenie. Następnie będziesz mógł odegrać jedną z setek scenek jak np. odbicie zakładnika, wydobycie rannych z linii frontu, czy ochrona prezydenta przed terrorystami. Możesz wcielić się w jednego z członków GROMu i ruszyć na najniebezpieczniejsze misje ratunkowe. Możesz też zostać żołnierzem walczącym na froncie. A jeśli wolisz coś spokojniejszego to możesz postrzelać do kaczek lub do tarczy.

playin-war-1433860

2. Poprawia kondycję fizyczną

Strzelectwo to świetny sport na poprawę kondycji fizycznej. Nie jest wcale łatwo utrzymać pistolet w odpowiedniej pozycji i wycelować w cel. Gdy do całej zabawy dodamy jeszcze różne przeszkody to możesz wyjść ze strzelania całkowicie zlany potem. Godzina spędzona na strzelnicy to od 100 do nawet 200 spalonych kalorii.

3. Zapewnia dużą dawkę adrenaliny

Multimedialna strzelnica umożliwia odgrywanie różnych scenek z pola walki czy z działań antyterrorystów. Wyskakujący wrogowie, którzy chcą Ciebie unieszkodliwić, huk wystrzałów, przeszkody i współzawodnictwo sprawią, że adrenalina będzie w Tobie aż buzować.

4. Pomaga zachować zdrowy wzrok

Przenoszenie ostrości widzenia z celownika na cel ćwiczy mięśnie oczu. Okuliści potwierdzają, że trening mięśni oka ma zbawienny wpływ dla naszych oczu. Jest nawet specjalna metoda leczenia wzroku przy pomocy różnych ćwiczeń mięśni oczu. Dzięki regularnym wizytom na strzelnicy możesz dłużej cieszyć się sokolim wzrokiem, a nawet możesz zniwelować częściowo jego wady.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5. Poprawia bezpieczeństwo

Trening na strzelnicy uczy bezpiecznego posługiwania się bronią. Uczy również zachowania w sytuacjach gdzie konieczne jest użycie broni. Umiejętność strzelania, nam Polakom od wieków bardzo się przydawała i nie raz zapewniała bezpieczeństwo.

6. Możesz iść z rodziną

Strzelnica miejska to świetne miejsce do spędzenia wolnego czasu wraz z rodziną. Możesz zabrać swoje dzieci, żonę, rodziców czy rodzeństwo i urządzić strzeleckie zawody. Taki wypad z pewnością wzmocni wasze więzi. Zapewni również temat do rozmów na całe życie.

7. Możesz iść sam

Strzelectwo jest sportem, który można uprawiać też samemu. Możesz w ciszy i spokoju doskonalić swoje umiejętności. Możesz też przygotować się do egzaminu i do zdobycia licencji na broń. Samotne wyjścia na strzelnicę mogą być świetną odskocznią od spraw codziennych.

8. Możesz iść z przyjaciółmi

Największą frajdę zawsze przynosi zdrowa rywalizacja. Zabierz przyjaciół na strzelnicę i urządźcie sobie zawody. Kto najszybciej zdobędzie wymaganą liczbę punktów na tarczy? Kto ma najszybszy czas reakcji? Kto najlepszą celność? Możecie spędzić całe godziny na świetnej zabawie w gronie przyjaciół.

Group of friends taking selfie in urban background. Five young people wearing casual clothes.

9. Nie ma ograniczeń wiekowych

Strzelać każdy może. Wystarczy wejść na YouTube żeby zobaczyć 6 latków w USA, którzy celnością zawstydzają najlepszych strzelców. Nie ma żadnych przeszkód żebyś poszedł na strzelnicę ze swoim 6 letnim synem lub córką. Zasada ta działa również w drugą stronę. Zabierz swojego dziadka i zobacz ile radości sprawi mu oddanie kilku serii z karabinu maszynowego.

10. Trenuje odpowiedzialność

Trening strzelecki to również trening odpowiedzialności. Poczynając od odpowiedzialnego posługiwania się bronią, kończąc na odpowiedzialności za czyjeś życie. Każdy kto przechodzi przeszkolenie strzeleckie, jest świadomy tego co może zrobić przy pomocy broni. Czujne oko instruktora na pewno wychwyci i skoryguje nieodpowiedzialne zachowania.

11. Promocja wolności

Prawo do posiadania broni to jeden z filarów wolności osobistej. Wprawdzie w dzisiejszych czasach prawo do posiadania broni jest mocno ograniczone. Jednak chodzenie na strzelnicę, przyzwyczajanie się do broni, nauka obsługiwania różnego rodzaju pistoletów na pewno przekona więcej osób do tego, że to nie broń jest niebezpieczna, ale nieodpowiedzialni ludzie którzy ją noszą. Promując strzelnicę i posiadanie broni, promujesz również wolność.

12. Może uratować życie

Umiejętność posługiwania się bronią, wyćwiczona celność i refleks mogą ratować życie. Jeżeli będziesz często ćwiczyć na strzelnicy i zdecydujesz się na wyrobienie licencji na broń, a następnie jej zakup to być może będziesz mógł dzięki temu uratować komuś życie. Żyjemy w niebezpiecznych czasach. Terroryzm puka do naszych granic z zachodu. Nie wiadomo czy nie przyjdzie dzień kiedy terroryści zaatakują nasze miasta. Wtedy każdy kto będzie potrafił powstrzymać ich od zabijania kolejnych ofiar, będzie bohaterem.

pexels-photo-64699

13. Zapobiega przestępczości

Wbrew obiegowej opinii większa ilość broni w rękach obywateli wcale nie zwiększa przestępczości. Wyobraź sobie taką sytuację. Przestępca napada na sklep z użyciem broni. Pewnie nie uczył się strzelać, a pistolet zdobył nielegalnie. Czy dokona napadu jeśli będzie miał świadomość, że właściciel sklepu przeszedł przeszkolenie strzeleckie i ma pod ladą broń? Moim zdaniem kilka razy się zastanowi zanim to zrobi. Inna sytuacja. Wyobraź sobie że wyjeżdżasz w delegację, a Twoja małżonka zostaje sama w domu. Czy złodzieje napadną ją jeśli będą wiedzieli, że ma broń i potrafi się nią posługiwać? Też pewnie przemyślą ten pomysł bardzo dokładnie.

girl-pistol-crime-window-160443

14. Pomaga w ochronie kraju

Jeżeli będziesz umiał posługiwać się bronią, a nadejdzie moment gdy nasz kraj będzie zagrożony, będziesz mógł go obronić. Od wieków Polska musiała się bronić przed różnymi najeźdźcami. Zawsze w jej obronie stawali zwykli obywatele ramię w ramię z żołnierzami. Mogli tak robić bo wiedzieli jak posługiwać się bronią. Gdyby nie te umiejętności to nie byłoby partyzantów, Armii Krajowej czy Żołnierzy Wyklętych.

15. Wzmacnia ramiona i pomaga zachować prostą sylwetkę

Przez to, że broń swoje waży oraz podczas oddawania strzału ma pewien odrzut, naturalnie wzmacnia ramiona oraz cały gorset mięśniowy. Dzięki treningowi strzeleckiemu wzmocnisz swoje barki, ramiona oraz mięśnie przytrzymujące kręgosłup. Jest to świetny sport dla każdego kto ma problemy z postawą.

16. Poprawia skupienie

Konieczność celowania do tarcz czy przeciwników wymaga pełnego skupienia. Jeżeli na co dzień masz z tym problemy, to kilka wizyt na strzelnicy pomoże Ci się wyciszyć i poprawić koncentrację. Strzelanie może się okazać świetną terapią dla osób z ADHD i z innymi zaburzeniami koncentracji.

17. Poprawia kondycję psychiczną

Codzienny stres potrafi wykończyć każdego. Żyjemy w ciągłym biegu, zamyśleni i zestresowani. Wizyta na strzelnicy pomoże Ci się odprężyć, zostawić wszystkie problemy za drzwiami i wyżyć się strzelaniem. Taki reset zapewni Tobie zdrowie psychiczne i będziesz szczęśliwszym człowiekiem.

18. Zwiększa odwagę i pewność siebie

Dzięki temu, że będziesz umiał strzelać, poczujesz się bezpieczniej i będziesz pewniejszy siebie. Nie będziesz się obawiał sytuacji kryzysowej bo będziesz doskonale wiedział jak posługiwać się bronią w przypadku zagrożenia.

19. Trenuje stabilność psychiczną

Dzięki lepszej kondycji psychicznej, którą zdobędziesz na strzelnicy, poprawi się też Twoja stabilność emocjonalna. Jeśli wybuchasz złością z byle powodu. Jeśli najmniejsza rzecz jest w stanie Ciebie zdołować i doprowadzić do płaczu. To strzelanie może okazać się świetnym lekarstwem.

 

Jak widzisz strzelanie ma mnóstwo zalet. Na pewno nie wymieniłem wszystkich także zachęcam Ciebie do dodania swoich propozycji w komentarzach. Zachęcam też do oddania głosu na projekt Multimedialnej Strzelnicy Miejskiej w ramach Szczecińskiego Budżetu Miejskiego. Projekt ma numer 94, a zagłosować możesz tutaj: GŁOSOWANIE SBO

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podziel się ze znajomymiShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>